Najava dešavanja - OPŠTE UDRUŽENJE PREDUZETNIKA

Besplatan seminar – Veštine vođenja poslovanja

Preduzeće SAOP doo u saradnji sa svojom partnerskom konsultantskom kućom Account doo, organizuje niz besplatnih seminara na temu „Veštine vođenja poslovanja“.
Seminari se održavaju u Regionalnim privrednim komorama širom Srbije.
Do sada smo posetili Niš, Kragujevac, Zrenjanin i lokalne privrednike, preduzetnike, menadžere i vlasnike malih i srednjih preduzeća upoznali sa glavnim pojmovima u knjigovodstvu, trendovima u poslovanju, savremenim rešenjima.
Cilj nam je da komunikacija između privrednika i njihovih knjigovođa bude što jednostavnija i efikasnija.

Pored toga, u direktnim debatama u toku samih seminara odgovorili smo na specifična pitanja iz različitih delatnosti i svojim odgovorima pomogli prisutnima pri rešavanju svakodnevnih problema sa kojima se susreću.

Naš savet privrednicima: isprobajte DEMO verziju našeg internet programa miniMAX i nakon toga odlučite da li je on dobar alat za vaše poslovanje.

Sledeći gradovi koje ćemo posetiti su Vrbas, Bačka Palanka, Bečej…

SA REGIONALNOM PRIVREDNOM KOMOROM NA SAJAM U CELJE

Poziv privrednim društvima i preduzetnicima za posetu 46. Medjunarodnom preduzetnickom sajmu u Celju u periodu 11.09 – 13.09.2013.godine

Regionalna privredna komora Novi Sad, u saradnji sa Celjskim sajmom, Vas poziva da u periodu od 11. – 13. septembra 2013. godine posetite 46. Medjunarodni preduzetnicki sajam – MOS (http://www.ce-sejem.si/en).

RPK Novi Sad ce za ovu posetu obezbediti besplatan autobus koji ce iz Novog Sada krenuti 11. 09.2013. godine u ranim jutarnjim casovima.

Dan 1:

Prema programu, u sredu, 11.09.2013. se stiže u Celje, obilazi sajam i smešta u hotel.

Dan 2:

Narednog dana, cetvrtak, 12.09.2013., predvidjeni su poslovni razgovori na prostoru sajma za koje je neophodno obaviti prijavu putem sajtahttp://www.b2match.eu/slovenia2013.  Nakon B2B razgovora usledice obilazak sajma, dalji poslovni razgovori i prigodan program u organizaciji sajma za posetioce.

Dan 3:

U petak, 13.09.2013., nakon obilaska sajma i prisustva na „Danu Vojvodine“ na štandu AP Vojvodine, se polazi iz Celja za Novi Sad.

SMEŠTAJ:

Ove godine Hotel Zdravilišce Laško**** (spa i wellness hotel) (http://www.thermana.si/en/hotels/hotel-zdravilisce-lasko) ponudio je cenu od 115 eura po osobi (za dve noci u dvokrevetnoj sobi – usluga nocenje sa doruckom) za delegaciju privrednika iz Srbije.  U cenu su ukljucene i usluge wellness centra  (neogranicena upotreba bazena i sauna).

Ukoliko ste zainteresovani za ucešce u ovoj poseti, molimo Vas da popunite Prijavni list koji se nalazi u prilogu i da isti dostavite najkasnije do 05. avgusta 2013. godine na e-mail Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.  ili faks 021/466-300.

Poreska uprava najavila kontrolu izdavanja računa

Poreska uprava Republike Srbije je najavila pojacanu kontrolu izdavanja racuna, po nalogu Ministarstva finansija i privrede, a u sklopu mera za suzbijanje sive ekonomije.

Kako saopštava Poreska uprava, u narednom periodu bice dodatno pojacana stalna kontrola izdavanja racuna. Privredni subjekti koji su oslobodjeni obaveze izdavanja fiskalnih racuna su u obavezi da kupcu, odnosno korisniku usluga izdaju obican racun, dok za sve koji posluju u sistemu fiskalnih kasa postoji striktna obaveza izdavanja fiskalnog racuna.

Takodje, Poreska uprava saopštava da ce u bliskoj buducnosti pokrenuti nagradnu igru pod nazivom “Uzmite racun – osvojite automobil”, sa namerom da stimuliše zadržavanje fiskalnih racuna od strane kupaca.