Poreska uprava najavila kontrolu izdavanja računa

Poreska uprava Republike Srbije je najavila pojacanu kontrolu izdavanja racuna, po nalogu Ministarstva finansija i privrede, a u sklopu mera za suzbijanje sive ekonomije.

Kako saopštava Poreska uprava, u narednom periodu bice dodatno pojacana stalna kontrola izdavanja racuna. Privredni subjekti koji su oslobodjeni obaveze izdavanja fiskalnih racuna su u obavezi da kupcu, odnosno korisniku usluga izdaju obican racun, dok za sve koji posluju u sistemu fiskalnih kasa postoji striktna obaveza izdavanja fiskalnog racuna.

Takodje, Poreska uprava saopštava da ce u bliskoj buducnosti pokrenuti nagradnu igru pod nazivom “Uzmite racun – osvojite automobil”, sa namerom da stimuliše zadržavanje fiskalnih racuna od strane kupaca.