PREDSEDNIK OPŠTINE SA PRIVREDNICIMA BAČKE PALANKE

11 jul 2014

Na inicijativu Poslovnog kluba i većeg dela bačkopalanačke privrede 10.07.2014. god održan je sastanak privrednika sa predsednikom opštine Aleksandrom Đedovcem , Predsednikom Skupštine opštine Bačka Palanka Mitom Lačanskim i njihovim saradnicima.

Istaknut je čitav niz problema koji muče palanačke privrednike. Takođe je kao osnovni problem istaknut nedostatak dijaloga između vlasti i privrede i to je najveći razlog što su se toliki problemi pojavili.

Na dnevnom redu su bile tri osnovne teme: Porez na imovinu, Eko taksa i Naplata komunalnih usluga.

Privrednici su za sve tri teme imali niz pitanja i opšti je zaključak da se dijalog u narednom periodu mora uspostaviti. Predsednik Opštine i Predsednik Skupštine su  obećali da će izaći u susret zahtevima i u okviru zakonske regulative menjati sve problematične odluke i pravilnike.